אורי, שף פרטי

אני אורי. בן 27 מגבעתיים. רווק עם חתול לבן בשם מיקו. קצת ערס (החתול, לא אני). במקצוע שלי אני שף. שף פרטי.
תמיד אהבתי לבשל. כילד הייתי עומד על כיסא עץ קטן ועוזר לסבתא שלי בבישולים. סבתא שלי גרה אצלנו בבית והיתה מאכילה את כולם. לא היתה לה שום הכשרה מקצועית, אבל היו לה חוש טעם וריח מפותחים. היא לא בישלה על פי מתכון ולא מדדה כמויות.
למרות שהיתה נמוכה ואפילו קצת שמנה (וזקנה תמיד) היתה מאוד חזקה ועומדת שעות במטבח ומבשלת. ממנה ספגתי ולמדתי את הכל. ממנה גם קיבלתי כנראה את חוש הטעם המפותח.
כמו הרפתן שיש לו ריח של רפת ופועל הניקיון שיש לו ריח של זבל, לסבתא שלי היה ריח קבוע שהוא שילוב של מגוון תבלינים. פחות מסריח ממקצועות אחרים, אולי אפילו נעים, אבל ללא ספק היה תחליף הולם לכל בושם שמישהו היה מעלה על דעתו לקנות.
אני חושב שמה שהכי הוביל אותי לעסוק במקצוע לא היה הפן המקצועי עצמו אלא האושר שהיה ממלא אותה כאשר ה״לקוחות״ שלה, אנחנו, היינו נהנים ממה שהכינה. זה לא היה אוכל כדי לשרוד. זה היה אוכל כדי להנות.
למרות הילדות העשירה בבישולים, את הטכניקה והבסיס למדתי שנים אחרי באופן מקצועי. עבדתי תקופה קצרה גם בכמה מסעדות, אבל תמיד רציתי עסק עצמאי משלי.
כמו סבתא שלי, גם ההנאה שלי נגזרת מלקוחות מרוצים שמתמוגגים ממה שאני מכין להם. זה די מאתגר להגיע לבשל בבית הלקוח. כל תנור, כל כיריים וכל להבה שונים זה מזה, וכאן נכנסת לפעולה יכולת האלתור של סבתא שלי. כמו שהיא לא עבדה מדוייק עם מתכונים, גם אני מתבסס על החושים שלי ולא על דיוק במרכיבים. אני צריך להתאים את עצמי למטבח של הלקוח.
הכיף הגדול שלי זה שאני תמיד חלק מחוויה, חגיגה שבא אני מביא את הטעם והריח של האירוע.
בתחום שלי הפרסום חשוב, למרות שרוב הלקוחות הטובים מגיעים מפה לאוזן. מישהו שהיה מרוצה תמיד ימליץ עלי (או אפילו ישוויץ בי) כלפי חבריו. יש כאלה אפילו שמבקשים שאם יפנו אלי חברים שלהם שאקח תשלום גבוה יותר, כדי שהאורחים יחשבו שהשקיעו בהם סכום לא קטן.
כן יש לי מספר כוכבית. מספר מקוצר של 4 ספרות לקייטרינג שלי. אני לא בטוח שאנשים לא היו מגיעים אלי אחרת, אבל זה בהחלט ממתג אותי כגוף רציני ומקצועי.
אני לא הכי זול, אבל אני חושב שאני נותן תמורה מעבר להולמת במטעמים שאני מכין.
רק אספר לכם לסיום שבניגוד לסבתא שלי שהיתה מכינה הכל, אני חזרתי ״בתשובה״ לפני 4 שנים והפכתי לטבעוני. תהליך הדרגתי שרק עליו אני יכול לכתוב כמה סיפורים נוספים, ולכן גם הקייטרינג שלי הוא טבעוני בלבד. כן, גם לאוכלי בשר ודגים יש פתרונות טבעונים.