אוהד, מתקין רהיטי IKEA

שמי אוהד, בן 27, רווק עם כלב (יורקשייר פצפון) ואני מרכיב רהיטים של איקאה כבר 3 שנים.
אני לא יודע אם זה באמת מקצוע או לא, אבל אני מתפרנס מלהרכיב רהיטים של איקאה. אמיתי. אני מצד אחד עובד אל מול איקאה ומקבל מהם עבודות ומצד שני עובד גם ישירות מול לקוחות שמזמינים אותי להרכיב.
אין לי מושג איך התגלגלתי למקצוע הזה. כילד נהנתי מאוד להרכיב בלגו וגם דגמים של מטוסים. כל משימה כזו היתה לוקחת שעות, אבל היתה לי את הסבלנות לעקוב אחרי ההוראות ולבצע, שזה בערך מה שנדרש במוצרים של איקאה.
חשוב מאוד שיש לי סט כלים מתאים, מברגה חשמלית שלפעמים אני גם משתמש בה כמקדחה קלה, פלייר וגם סט מפתחות בגדלים שונים. זה מקל על העבודה ומקצר אותה מאוד.
אני מכיר כבר את מרבית המוצרים בעל פה ולא צריך יותר את ההוראות ואפילו יצרתי לעצמי דרכי קיצור בחלק מהמקרים ואני לא באמת הולך לפי סדר ההוראות. אני גם כל הזמן מנסה לשבור את השיא שלי ולהרכיב יותר מהר, למרות שלא תמיד יש לי כח. יש כיסאות שאני מרכיב בפחות מ-5 דקות.
מגיעים אלי בדרך כלל מפה לאוזן. קורה שאני גם לוקח עבודות הרכבה אחרות (או פירוק) או שינויי נגרות קלים, אבל הפרנסה העיקרית היא מאיקאה. עכשיו עם גל השיפוצים שהיה בעקבות הקורונה אני לא עומד בקצב ולכן אני משתדל להגביל את עצמי בשעות העבודה.
יש לי מספר נוסף עם ווטסאפ עסקי עליו ואני מקבל את ההודעות הקוליות שמשאירים לי ישירות למייל עם תמלול מה שמאוד מקל עלי לחזור מהר ללקוחות ולהגיב. זה נוח מאוד גם אחרי שעות העבודה שהמספר מכוון אוטומטית לעבור לתיבה קולית.
אין כל כך תחרות כרגע בגלל הביקוש הרב ואני גם לא יודע אם בכלל אמשיך בתחום, אבל בכל מקרה נראה לי שאנסה להתפתח לתחום שכולל התעסקות פיזית תיקונים והרכבות. השקט שלי שזה רק אני עם הקיט שאני מרכיב מרגיע אותי מאוד ומבחינתי זה כמו מדיטציה ומנוחה. אני לא מתעייף.